logo-final

 

جهان صنعتی امروز با چالشهای متعددی روبروست که مهمترين آنها را می توان کمبود مواد اوليه، وجود منابع محدود و نیز هزينه بالای انرژی و مسائل زيست محيطی دانست. علاوه بر اين، نظام مديريت کارآمد جهان در آغاز قرن بيست و يکم، بهره وری را يکی از ملزومات توسعه پايدار می داند. بهره وری استفاده بهينه ازتجهيزات، نيروی انسانی آموزش ديده، زمان و منابع مادی است. خدمات مهندسی، در حقيقت مجموعه فعاليتهايی هستند که بادر نظر گرفتن موارد فوق و با هدف کاهش ريسک مخاطرات پيش روی صنعت به اجرا در می آيند. شرکت فرآيند نوآوری مواد، قابليت ارايه خدمات زير از اين مجموعه را دارد:


انجام مطالعات مهندسی پايه و تفصيلی
انجام فرآيند مهندسی معکوس برای توليد قطعات، تجهيزات و خطوط توليد
طراحی، نصب و راه اندازی خطوط تولید
شناسايی، انتخاب و توسعه روشهای فرآوری مواد معدنی و صنعتی
تعيين جنس، خواص، مشخصات فنی و روش ساخت قطعات و تجهیزات
کنترل آلاينده های واحدهای صنعتی
بازسازی قطعات و تجهيزات فرسوده صنعتی
بازيافت ضايعات خطوط توليد


تدوين و اجرای دوره های آموزش کاربردی برای صنايع سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که اکنون به معاونت برنامه ريزی و نظارت راهبردی رياست جمهوری تغيير نام داده است، در زمینه انجام بازرسی فنی و نیز مشاوره صنایع فلزی و شرکت خدمات علمی- صنعتی استان تهران، تاييديه صلاحيت انجام فعاليتهای طراحی، مهندسی و نمونه سازی را به اين شرکت اعطا نموده اند.

 شرکت فرآيند نوآوری مواد دارای پروانه خدمات مهندسی از وزارت صنعت معدن و تجارت  نيز می باشد.

فرآیند نوآوری تولید مواد

شرکت مهندسین مشاور فرآیند نوآوری مواد در سال 1377 و با مشارکت جمعی از متخصصین صنعتی و دانشگاهی کشور تاسیس شده است. این شرکت با بهره‌گیری از دانش نوین، تجربه اعضا و تقویت روحیه همکاری تیمی، ارايه خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های مختلف صنعتی را از آغاز فعالیت خود مورد توجه قرار داده است که ماحصل آن اجرای پروژه های متعدد می‌باشد. شرکت های پتروشیمی رازی، رجا، ‌خدمات مهندسی سایپا، فروسیلیس ایران، لوله‌سازی اهواز، مس سرچشمه، نورد و آلیاژکاران کویر، رزیتان، بیدستان و ده‌ها شرکت دیگر در زمره مراکزی هستند که شرکت فرآیند نوآوری مواد طی سال‌های فعالیت خود، افتخار همکاری با آنها را بدست آورده است. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص مجرب و اعتماد به فارغ‌التحصیلان جوان و با نشاط دانشگاههای معتبر کشور، استراتژی بلند مدت خود را بر پایه مشارکت فعال در توسعه صنعتی کشور و حرکت به سوی این افق روشن تدوین نموده است. زمینه های فعالیت این شرکت در پنج قالب کلی خدمات مهندسی ، بررسی فنی ، اقتصادی و مدل های کسب و کار ، نظارت و کنترل پروژه ، تحقیقات صنعتی بازرسی فنی و مشاوره های صنعتی قرار می گیرند.بخش خدمات مشاوره صنعتی شرکت فرآیند و نوآوری مواد، در طی دو دهه اخیر به واسطه چهار مسیر مطالعات امکان‌سنجی حرفه‌ای ، انتقال فناوری، آموزش بین‌المللی، آینده‌نگری و هوشمندی فناوری برای بخش معادن و صنایع معدنی کشور ارزش‌آفرینی کرده است.